Datron next: revoluční software řízení a obsluhy CNC strojů

Společnost Datron AG jako první vyvinula řídící software Datron next, který se díky své komplexnosti stává revolucí v oblasti obsluhy a řízení CNC frézovacích strojů. Toto řízení je optimálním řešením pro hospodářskou výrobu v případě různých požadavků na obrábění, komponenty a výrobní dávky.

Základní myšlenkou Datron next je jeho jednoduchost a přehlednost, která umožňuje obsluze snadnou orientaci a definování všech potřebných příkazů pro docílení výroby dílce. Toto řízení nachází své uplatnění nejen u zkušených strojařů, ale i těch, kteří nemají v této oblasti zkušenosti. Díky Datron next se ovládání a řízení frézovacích strojů stává stejně snadné jako 3D tisk.

Největší přidanou hodnotou řízení je velký 24''Multi-Touch displej s dotykovým ovládáním, který je podobný jako při smartphonech nebo tabletech. Všechny potřebné funkce se zobrazují na displeji v čtvercovém designu se snadno srozumitelnými ikonami potřebnými pro práci na CNC frézovacím stroji. Operátor tak dokáže okamžitě spustit frézovací program v pár krocích.

Příkazy pro řízení jsou zadávány prostřednictvím funkce CAM Asistent, která pomáhá v celém procesu přípravy frézování. Asistent CAM umožňuje výběr a nahrání programu, rychlé seřizování nástrojů, nastavení obrobku, 3D simulaci frézování a samotné frézování dílce.

Všechny ovládací funkce jsou v příslušném jazyce, který lze kdykoliv změnit. Řízení Datron next neustále poskytuje informace o aktivních funkcích, jako zapnutí / vypnutí vakua, otevření / zavření dveří, nebo sací hlavice, která má své opodstatnění a využití při frézování abrazivních materiálů.

Řízení Datron next je kompatibilní s dodavateli různých CAM systémů - SolidCAM, HSM Works a jiné.

Revoluční myšlenkou je nastavení obrobku během několika sekund s podporou kamery a stíracího pohybu. Správné nastavení obrobku, tzn. nulového bodu vůči orientaci v pracovním prostoru, je jednou ze základních podmínek pro bezchybný výsledek obrábění.

Jednoduché a rychlé osazení je podpořeno integrovanou knihovnou frézovacích nástrojů DATRON, ve které jsou obsaženy všechny relevantní parametry. Při výběru nástroje je automaticky definován také způsob jeho upnutí.

Další funkcí je výpočet dráhy frézování se zohledněním nástrojů, které jsou již připraveny ve stroji. Na závěr se obrobek vizualizuje v 3D. Můžete se tak na celý proces obrábění podívat předem jako na simulaci a zkontrolovat tak požadovaný výsledek frézování. 3D model je možné přibližovat, otáčet a posouvat.

Rychlost, jednoduchost a preciznost. To jsou 3 základní vlastnosti, které Datron next nabízí a zároveň důvodem pro jeho další implementaci do strojů Datron AG, Datron M8 Cube, Datron ML Cube a M10. Pro, které dosud fungovaly na základe HSC řízení.

DATRON next: revolučný software riadenia a obsluhy CNC strojov